Növényvédőszerek az egészséges élelmiszerekért! | 2024.04.18
novenyvedoszer.hu

Újabb részletek a Széchenyi Kártya MAX-ról

2022.08.08

Elindult a Széchenyi Kártya Program MAX, amely a hazai kkv-szektor versenyképességének elősegítését és tartós növekedési feltételeinek megteremtését célozza. Az MKB Bank és a Takarékbank, amely élen járt az eddigi Széchenyi Kártya Programok hitelkihelyezésében, az elsők között nyújtja az ügyfelek részére a megújult program konstrukcióit.
 
A mai naptól fogva érhetők el a Széchenyi Kártya Program MAX (SZKP MAX) megújult hitelkonstrukciói az MKB Bankban és a Takarékbankban. A hazai kkv-szektor versenyképességének elősegítését és tartós növekedési feltételeinek megteremtését szolgáló hitelprogram termékei továbbra is fix kamatozással, a teljes futamidő alatt is évi 0,5% és 3,5% közötti nettó kamat mellett érhetőek el. A program összes hiteléhez a vállalkozók ezentúl is kamattámogatást, illetve garanciadíj-támogatást kapnak, az eddigi mértékű kezelési költségtámogatás mellett.
 


A Magyar Bankholding tagbankjainál 2022. augusztus 8-tól az alábbi hiteltermékek érhetők el a Széchenyi Kártya Program MAX keretében:
 

  • A Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAXszabad felhasználású, a vállalkozások átmeneti likviditási problémáit áthidaló folyószámlahitel. Az igényelhető hitelkeret a korábbi 100 millióról 250 millió forintra emelkedik, a hitel maximális futamideje ezentúl akár 3 év is lehet, évi fix 3,5 százalék nettó kamat mellett.
 
  • A Széchenyi Likviditási Hitel MAX a vállalkozás működéséhez szükséges forgóeszköz beszerzések finanszírozását támogatja. 3 éves futamidőre, évi fix 3,5 százalékos kamat mellett maximum 250 millió forint igényelhető.
 
  • A Széchenyi Beruházási Hitel MAX-ot szinte minden beruházási hitelcél finanszírozásához kérelmezhetik a kkv-k. A konstrukció keretében finanszírozható hitelcélok köre kibővül: a hitel használható a klasszikus beruházási célok (pl. új és használt gép, berendezés, ingatlan, egyéb tárgyi eszköz beszerzés) mellett hitelkiváltásra, üzletrészvásárlásra, illetve agrárcélú beruházások megvalósítására is. Maximum 400 millió forintig, legfeljebb 10 évre igényelhető továbbra is. A hitel kamata évi fix 1,5%, illetve a hiteltermék keretében az energiahatékonyság-javítást és technológiaváltást segítő hiteltípusok esetén évi fix 0,5%.
 
  • A Széchenyi Lízingkonstrukció MAX pénzügyi lízingügyletek finanszírozásához áll rendelkezésre. A konstrukcióban a beruházási hitelek kiegészítéseként új vagy használt haszongépjárművek, gépek, berendezések, immateriális javak és ingatlanok pénzügyi lízing keretében történő 400 millió forint összegig történő finanszírozása oldható meg, akár 10 éves futamidővel, évi fix 3,5 százalék kamat mellett.
 
A Széchenyi Kártya Program több mint 20 éve biztosít a különféle finanszírozási igényekhez alkalmazkodó pénzügyi megoldásokat a vállalkozások számára. A koronavírus világjárvány kezdetétől, 2020 tavaszától a Széchenyi Kártya Program Plusz, 2021 nyarától a Széchenyi Kártya Program GO! enyhítette hiteltermékein keresztül a válság hatásait. Az azóta eltelt két év alatt 100 ezernél is több hiteligénylést nyújtott be a hazai kkv-szektor 3 600 milliárd forintot meghaladó értékben a programon keresztül. A Magyar Bankholding tagbankjai a program kezdete óta élen jártak a program termékeinek kihelyezésében: a vállalatok a Széchenyi Kártya Program Plusz és a Széchenyi Kártya Program GO! termékeit összesen mintegy 400 milliárd forint értékben igényelték a tagbankoktól.
 
Az SZKP MAX termékek a KAVOSZ Zrt. által működtetett Széchenyi Kártya Program részét képezik.


Szerzők:
Növényvédőszer.hu / Bankholding

Ezeket is olvasta már?

GMO-mentes magyar szója: miért nem termelünk többet?

2024.04.18

Szójából nem vagyunk önellátók, de voltak olyan külföldi befektetők, akik azért jöttek hozzánk, hogy a hazai GMO-mentes szóját megvásárolják. Rossz hír, hogy önellátók a továbbiakban sem leszünk szójából, ugyanis az állattenyésztés igénye nagy annak ellenére, hogy visszaesett a tenyésztés, de még így is 600 ezer tonna génmódosított szójadara érkezik az országba. A hazai termesztők GMO-menteset termelnek, ugyanis idehaza nem kerülhet a földbe génmódosított vetőmag. A nyolcvanas évek már indítottak fehérjeprogramot, amelynek hatására akkor megemelkedett a szója vetésterülete 82 ezer hektárra, de ha napjainkban kihasználnánk azokat a területeket, amelyek országszerte alkalmasak a szója termesztésére a csapadék és a mikroklíma miatt, akkor 150 ezer hektáron is lehetne ezt a növényt termelni, ami jelentős növekedésnek számítana. ...

Gyümölcskártevők aktuális rajzási adatai, 2024.04.16-án

2024.04.17

Egy kártevő rajzásmegfigyelésének célja, hogy megtaláljuk azt az időpontot, amikor egy adott kártevő ellen a leghatékonyabban tudunk védekezni. Az előrejelzés a hőö...

Lelkesek a dinnyetermelők, idén is jó szezont várnak

2024.04.17

A tavalyi év jól sikerült a dinnyetermesztőknek: az április eleji fagyok után a hónap közepétől kiültették a palántákat, onnantól kezdve az időjárás rászolgált ...

Folyamatos gombabetegségek: alma tűzelhalás, puszpángmoly!

2024.04.16

A meleg tél és koratavasz miatt korábban fakadtak, ébredtek fel a növényeink, a megszokottnál hamarabb kellett felvennünk a permetezőgépet. A jelenlegi helyzet is tartoga...

Fontos tudnivalók a TMR ellenőrzésekről

2024.04.16

A területi monitoring rendszer röviden TMR rendszer, a Kincstár 2023-ban bevezetett újítása. Tulajdonképpen a Sentinel műholdcsalád csatlakoztatását jelenti a támogatá...

MÉG TÖBB CIKK INNEN

Szakmai partnereink

Korábbi cikkeink minden rovatból

Íratkozzon fel a növényvédelmi hírlevelünkre!

Minden hétfőn elküldjük a legfontosabb híreket levélben.  






Megismertem és elfogadom: Adatkezelés




| +36 (84) 510-009 | info@novenyvedoszer.hu | © novenyvedoszer.hu | Minden jog fenntartva.